• Pferde / Personen
  • ältere Ereignisse laden
Bitte melden Sie sich an
Hier können Sie die Ereignisse, die im Liveticker angezeigt werden, konfigurieren

Art

  • Galopp
  • Galopp/Trab
  • Trab

Länder

Ergebnis & Quoten

  • Galopp
  • Trab

Rennen am 21.04.2017

Veranstaltungen filtern

Kalmar
  • Alle Länder/Orte
  • Frankreich
    • Maure De Bretagne
    • Fairview
    • Fontainebleau
    • Auteuil
    • Toulouse
    • Vincennes
  • Schweden
    • Romme
    • Århus
    • Umåker
    • Kalmar
  • Großbritannien
    • Fontwell
    • Newbury
    • Ayr
    • Southwell
    • Bath
  • Irland
    • Kilbeggan
    • Dundalk
  • Südafrika
    • Fairview
    • Greypoly
  • Singapur
    • Singapore
  • USA
    • Freehold Raceway
    • Chester Downs
    • Tampa Bay
    • Gulfstream Park
    • Keeneland
    • Laurel Park
    • Aqueduct
    • Indiana
    • Golden Gate Fields
    • Santa Anita Park
    • Hoosier Park
    • Buffalo Raceway
    • SUNRAY PARK
    • Hawthorne
    • Penn National
    • Evangeline
    • Saratoga
    • Charles Town
    • Northville
    • Remington Park
    • Yonkers Raceway
    • Delta Downs
    • The Meadowlands
    • Lone Star Park
    • Sam Houston
    • Cal-Expo
    • Emerald
  • Kanada
    • Woodbine
    • Western Fair
    • Mohawk Raceway
    • Fraser Downs
  • Galopp
  • Galopp/Trab
  • Trab
  1. 1
    • 18:25
    • 2140 m
    • 39.800 SEK
    • Bänderstart
    • 10 Starter
    Välkommen till ICA's familjedag - ICA 100 år - Nationaldagen 6 juni
    • 1. G.K.Palantir (6)
    • 2. Speedy Jay Vicane (7)
    • 3. Saida Firestorm (5)
    5,30
    Video
  2. 2
    • 18:48
    • 2140 m
    • 60.900 SEK
    • Bänderstart
    • 9 Starter
    • Nichtstarter: 2
    Lantmännen Maskins Treåringsserie (Försök 3 av 12 - Final 24/11)
    • 1. So Sassy Face (5)
    • 2. TasteofChocolatier (7)
    • 3. Letizia (9)
    5,10
    Video
  3. 3
    • 19:11
    • 2640 m
    • 39.800 SEK
    • Bänderstart
    • 11 Starter
    Kalmars Travshops Amatörserie
    V4
    • 1. Baron Max (9)
    • 2. Mellby Drake (11)
    • 3. Leona Smile (7)
    2,00
    Video
  4. 4
    • 19:35
    • 1640 m
    • 23.400 SEK
    • Bänderstart
    • 12 Starter
    P21-lopp
    • 1. Graceful G.T.* (6)
    • 2. Mr Linus P.H. (8)
    • 3. Lost in Dreams (7)
    1,90
    Video
  5. 5
    • 19:58
    • 2140 m
    • 51.800 SEK
    • Bänderstart
    • 8 Starter
    • Nichtstarter: 4
    Elbolagsgruppens Fyraåringsserie (Försök 4 av 12 - Final 24/11)
    V5
    • 1. Made in Sweden (1)
    • 2. Yankee Eagle (2)
    • 3. Magna Carta (3)
    34,30
    Video
  6. 6
    • 20:20
    • 2140 m
    • 60.900 SEK
    • Bänderstart
    • 15 Starter
    • Nichtstarter: 14
    Kalmarsundsmontén (Försök 4 av 5 - Final 6/6)
    Trabreiten
    • 1. Werdelin (3)
    • 2. Shirwan As (5)
    • 3. Bonnies Napoleon (6)
    3,90
    Video
  7. 7
    • 20:42
    • 3140 m
    • 51.800 SEK
    • Bänderstart
    • 6 Starter
    Stayerserien (Försök 2 av 7 - Final 22/9)
    • 1. Kadett C.D. (6)
    • 2. Elliot Coger (5)
    • 3. Brake to Vacate (1)
    1,70
    Video
  8. 8
    • 21:03
    • 2140 m
    • 75.000 SEK
    • Bänderstart
    • 13 Starter
    Svensk Travsports Grundserie
    • 1. U.S.A.Neo (5)
    • 2. Carlos Lucky (12)
    • 3. Just an Illusion (6)
    34,40
    Video
  9. 9
    • 21:21
    • 2140 m
    • 51.800 SEK
    • Bänderstart
    • 15 Starter
    Måla Färgbutiks Stoserie (Försök 2 av 7 - Final 22/9)
    • 1. J.A.Connie Bell (7)
    • 2. Cayenne Ovel (14)
    • 3. Rosa Parks (1)
    5,30
    Video